Dekoratif Ayna

Katre Cam Sistemleri
  • Onaylı

Dekoratif Ayna Hakkında Fiyat Almak İçin Hemen Talebinizi Yollayın!

Dekoratif Ayna Nedir?

Dekoratif aynalar bildiğimiz ayna sırrı diye tabi edilen kaplamanın cam yerine pleksiglas kaplanması ile elde edilir. İşte bu pleksi aynaların lazer ile çeşitli şekillerde kesilip dekorasyon ürünü haline getirilmesinden sonra dekoratif ayna olarak adlandırılır. Yakın dan bakıldığında görüntüde kırılma olmaz iken uzaktan yansımada dağınıklık görünür. Bu sebeple kullanım amacının sadece dekoratif amaçlı olması gerektiğini söylemek yanlış olmaz

Dekoratif aynalar sert plastikler olmalarından dolayı, cam aynalara göre ortalama %95 daha güvenlidir kolay kırılmaz ve keskin değildirler.

Aşırı nemli ortamlarda kullanılamaması genellikle çift taraflı bant ile monte edildiklerinden yerinden sökülüp tekrar kullanılmasının zor olması dekoratif aynaların dezavantajlarından sayılabilir. Ancak duvarında değişik ve estetik bir görüntü oluşturmak isteyenler için güzel bir tercihtir. Çeşitli geometrik şekiller sarın alınıp kendi dizaynınızı yapabileceğiniz gibi, çeşit çeşit siluetler ile duvarınıza renk katabilirsiniz.